Panasonic EEU-FC1A182S
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic EEU-FC1A182S.
Newark
Datasheet10 pagine9 anni fa
element14 APAC
JRH Electronics
Farnell
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.17%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
15,083
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
43 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.69 A
1.27 A
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
16.9926 mm
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConELXZ100ELL182MJ30S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPJ1A182MHD6TN
1800uF 10V 72m惟 卤20% 1.27A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPM1A182MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 1800uF Ultra Small Sz
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFK1A182
Panasonic EEUFK1A182 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConELXY100ELL182MK20S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 1340mA 7000h 105C Automotive Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic EEU-FC1A182S fornite dai suoi distributori.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Panasonic EEUFC1A182S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
EEU-FC Series 10 V 1800 uF 16 x 15 mm LS=7.5 mm Radial Aluminum Electrolytic
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1800uF, 10V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
1.8mF 10V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 1.352A@ 120Hz,1.69A@ 100 kHz ,D16xL15mm 16mm*15mm*15mm
CAP, 1800µF, 10V, 20%; Capacitance: 1800µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: FC Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 16mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 15mm; Operating Temperatur
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1800UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:1800µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; ESR:- RoHS Compliant: Yes