Panasonic AGN200S12
RoHS Compliant AC/DC MOMENTARY DC Telecom Relay 1A@110VDC 1.03kOhm 4ms -40C~85C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic AGN200S12.
Electro Sonic
Datasheet5 pagine26 anni fa
Datasheet5 pagine26 anni fa
element14
Panasonic
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+259%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
33,926
Authorized Distributors
6
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
1 A
1 A
Coil Voltage (DC)
9 V
9 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
12 mA
12 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
Coil Resistance
1.028 kΩ
1.028 kΩ
Coil Power
140 mW
140 mW
Switching Capacity
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2006-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicTQ2-12V
Low Profile Signal relay, 2 Form C, 1 Form A 30VDC, PC Board Terminal Type, Gold Contact
PanasonicAGN20012
Telecom Signal Relay 12VDC DPDT (2 Form C) Non-Latching 1A 125VAC 110VDC Through Hole
PanasonicTQ2H-12V
3ms 3ms 1A 15dB 0.6dB 110V 12V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 1.028K¦¸ 11.7mA 125V DIP 14mm*9mm
Omron G6J-2P-Y-DC12 Low Signal Relay SPDT 12VDC Miniature Size
3ms 3ms 1A 110V 12V DPDT(2 Form C) 977¦¸ 12.3mA 125V SMD,5.7X10.6MM 10.6mm*7.4mm
Relay Signal DPDT 125VAC 12VDC Gull Wing Surface Mount T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic AGN200S12 fornite dai suoi distributori.
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.012A (Coil), 12VDC (Coil), 140mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight
Relay, Signal, Dpdt, 30Vdc, 1A; Coil Voltage:12Vdc; Contact Configuration:Dpdt; Contact Current:1A; Product Range:Gn Series; Relay Mounting:Surface Mount; Coil Type:Non Latching; Relay Terminals:Solder; Contact Voltage Vac:125V Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN200S12
RELAY, DPDT 12VDC; Series:AGN; Relay Type:General Purpose; Voltage, Coil DC Nom:12V; Resistance, Coil:1.028kohm; No. of Poles:2; Contact Configuration:DPDT; Voltage, Contact AC Max:125V; Voltage, Contact DC Max:30V; Max Contact Current AC:300mA; Max Contact Current DC:1A; Mounting Type:SMT; External Length / Height:9mm; Width, External:10.6mm; External Depth:5.7mm; Coil Current:11.7mA; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Termination Type:SMD; Type:Single Side Stable; Current, Switch Max:1A; DC Coil Power:140mW; Power, Switch Max:30W; Power, Switching VA Max:37.5VA; Resistance, Contact:100mohm; Resistance, Insulation:1000Mohm; Terminal Type:S Type; Time, Operating:4ms; Time, Release:4ms; Voltage, Insulation Resistance:500V dc