Panasonic 4TPH68MHA
Cap Tant Solid 68uF 4V A09 CASE 20% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 3216-10 0.15 Ohm 105°C T/R
EOL
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic 4TPH68MHA.
Panasonic
Datasheet4 pagine7 anni fa
IHS
JRH Electronics
Newark
Supply Chain
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2012-09-28
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2019-06-30
LTD Date2019-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Panasonic4TPU68MSI
Cap Tant Solid 68uF 4V S09 CASE 20% (2 X 1.25 X 0.9mm) SMD 2012,S09 0.15 Ohm 85°C Embossed T/R
PanasonicEEF-CD0G680R
Cap Aluminum 68uF 4V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.018 Ohm 2500mA 1000h 105°C Embossed T/R
PanasonicEEF-FD0D680R
Cap Aluminum 68uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 1.1mm) SMD 0.028 Ohm 2000mA 1000h 105°C Embossed T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1206
KYOCERA AVXTCJT686M004R0080
Cap Tant Solid 68uF 4V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.08 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic 4TPH68MHA fornite dai suoi distributori.
TPH Series 1206 68 uF 4 V ±20% SMT Polymer Tantalum Solid Capacitor
Panasonic 4TPH68MHA - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1206
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 68 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic SCT
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 4TPH68MHA Surface Mount Tantalum Capacitor, 68 F, 4 V, TPH Series, 1206 [3216 Metric], -55 C
CAP, 68µF, 4V, 20%; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 4V; Product Range: POSCAP TPH Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: A; ESR: 0.15ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 105