KYOCERA AVX TCJT686M004R0080
Cap Tant Solid 68uF 4V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.08 Ohm 125°C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX TCJT686M004R0080.
IHS
Datasheet13 pagine3 anni fa
Datasheet4 pagine13 anni fa
Factory Futures
Future Electronics
AVX
TME
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Panasonic4TPH68MHA
Cap Tant Solid 68uF 4V A09 CASE 20% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 3216-10 0.15 Ohm 105°C T/R
Panasonic4TPU68MSI
Cap Tant Solid 68uF 4V S09 CASE 20% (2 X 1.25 X 0.9mm) SMD 2012,S09 0.15 Ohm 85°C Embossed T/R
PanasonicEEF-LR0J680R
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 68 uF, 6.3 V, 2917 [7343 Metric], 9000 uohm
Rubycon4SXE68M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2917
Cap Aluminum Polymer 68uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.03 Ohm 2200mA 5000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConHHXA350ARA680MF80G
Cap Aluminum Polymer Hybrid 68uF 35VDC 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.035 Ohm 1400mA 4000h 125C Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX TCJT686M004R0080 fornite dai suoi distributori.
TCJ Series 68 uF ±20% 4 V SMT Solid Polymer Tantalum Chip Capacitor
Tantalum Capacitor, Tantalum (solid Polymer)
Tantalum Capacitor; Capacitor Type:Solid; Capacitance:68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:4VDC; Capacitor Dielectric Type:Polymer Tantalum; Package/Case:3528-12; Termination Type:SMD; ESR:80mohm ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, CASE T, 68UF, 4V; Application:Solid; Capacitance:68µF; Tolerance, Capacitance:± 20%; Series:TCJ; Voltage, Rating:4V; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Case Style:T; Termination Type:SMD; External Depth:1.2mm; External Length / Height:3.5mm; Resistance, ESR:80ohm; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating, DC:4V; Width, External:2.8mm