Panasonic 4SEPC820M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic 4SEPC820M.
IHS
Datasheet8 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Panasonic
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.68%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
12,663
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
332 mA
332 mA
332 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-01-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Panasonic2R5SEPC820M
Cap Aluminum 820uF 2.5V 20% (8 X 13mm) Radial Cylindrical 3.5mm 6100mA 5000hr 105°C Bulk
Panasonic2SEPC820MW
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Panasonic2SEPC820MX
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20%( 8 X 9mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 5000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYB6R3ELL821MHB5D
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20%( 8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 840mA 6000h 105C Bulk
NichiconPLG1C821MDO1
Cap Aluminum Polymer 820uF 16VDC 20% (10 X 13mm) Radial 5mm 0.011 Ohm 5600mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXZ6R3ELL821MJC5S
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic 4SEPC820M fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Polymer 820uF 4VDC 20%( 10 X 13mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 6640mA 5000h 105C Bulk
Panasonic 4SEPC820M - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 4VDC,820UF,7MOHM,10X13MM, BULK
ALU POLY CAP, 820UF, 6.64A, 4V, RADIAL; Capacitance:820µF; Voltage(DC):4V; Capacitor Case / Package:-; ESR:7000µohm; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Through Hole RoHS Compliant: Yes