Panasonic 2SEPC820MX+TSS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic 2SEPC820MX+TSS.
IHS
Datasheet8 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Trend di 3 mesi:
-0.62%
Stock
14,414
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
7 mΩ
Ripple Current
305 mA
305 mA
305 mA
Height - Seated (Max)
8.9916 mm
8.9916 mm
8.9916 mm
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2014-03-31
LTD Date2014-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
NichiconPLS0E821MCO6
United Chemi-ConAPSC2R5ETD821MH08S
Cap Aluminum Lytic 820uF 2.5V 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPSE2R5ELL821MF08S
NPcap-PSE Series 2.5 V 820 uF 6.3 x 8 mm LS=2.5 mm Aluminum Polymer Capacitor
United Chemi-ConAPSF2R5ELL821MF08S
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic 2SEPC820MX+TSS fornite dai suoi distributori.
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 820 uF, 2.5 V, Radial Leaded, 7000 uohm
Panasonic 2SEPC820MX+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 2.5VDC,820UF,7MOHM,8X9MM, T&A BOX