onsemi MC33375ST-2.5T3G
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 2.5 V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi MC33375ST-2.5T3G.
IHS
Datasheet17 pagine4 anni fa
onsemi
Farnell
Augswan
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Min Input Voltage
3.5 V
3.5 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Polarity
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
Output Current
300 mA
Dropout Voltage
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
NCV333 Series 3.267 V 300 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - SOT-223