onsemi MC33269DTRK-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi MC33269DTRK-3.3G.
Upverter
Datasheet15 pagine4 anni fa
Technical Drawing2 pagine10 anni fa
Newark
onsemi
IHS
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.47%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
4.8 V
4.8 V
4.8 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
1.0 A Positive LDO Linear Voltage Regulator (Fixed and Adjustable), V out : 3.3 V
NCV1117DT33T5G; LDO VoltageRegulator; 2.2A; 3.3V +/-1%; Maximum of 20 Vin; 3-Pin DPAK
Descrizioni
Descrizioni di onsemi MC33269DTRK-3.3G fornite dai suoi distributori.
LDO Regulators; MC33269DTRK-3.3G; ON SEMICONDUCTOR; 800 mA; Fixed; 1; 3.3 V
MC33269DTRK-3.3G, SINGLE LOW DROPOUT VOLTAGEREGULATOR,800MA 3.3V,+/-1%,3-PIN DPAK
LDO Regulator, 800 mA Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.35V Dropout, BIPolar, PSSO2
LDO VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, 0.8A, D-PAK-3, FULL REEL
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Avnet Japan
onsemi LDO, 3.3 V, 800mA, , DPAK, , 3
IC REG LINEAR 3.3V 800MA DPAK-3
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.1V 2.38mm 800mA -40C~125C
芯片, 稳压器, LDO, 3.3V, 0.8A, D-PAK-3;
Ldo Voltage Regulator, 3.3V, 0.8A, D-Pak-3, Full Reel; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:20V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; No. Of Pins:3Pins Rohs Compliant: Yes |Onsemi MC33269DTRK-3.3G.