onsemi BZX84C2V4LT1G
Diode, Zener, Vr 2.4V, If 10MA, Pkg SOT-23 (TO-236), Vf 0.9V, Cj 450PF, Tj +150DEGC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi BZX84C2V4LT1G.
JRH Electronics
Datasheet7 pagine13 anni fa
Upverter
IHS
Newark
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+9.67%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
2.4 V
2.4 V
2.4 V
Tolerance
8 %
8 %
8 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
100 Ω
50 Ω
50 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 µA
50 µA
Forward Voltage
900 mV
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1998-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
250 Mw; Zener Diode Voltage Regulator 2.4 V (Automotive)/ Reel |Onsemi SZBZX84C2V4LT1G
DIODE, ZENER, VR 2.7V, IF 10MA, PKG SOT-23 (TO-236),VF 0.9V, CJ 450PF, TJ +150DEGC
Diode Zener Single 2.7V 7% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23
Descrizioni
Descrizioni di onsemi BZX84C2V4LT1G fornite dai suoi distributori.
BZX84C2V4LT1 Series 225 mW 10 mA 2.4 V SMT Zener Voltage Regulator - SOT-23-3
Zener Diode Single 2.4V 5% 100Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 2.4V V(Z), 8.33%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
2.4V Zener Diode BZX84 0.25W SOT-23
50uA@1V 100Ω Single 2.2V~2.6V 300mW 2.4V SOT-23-3L Zener Diodes ROHS
250 mW; Zener Diode Voltage Regulator 2.4 V
DIODE ZENER 2.4V 225MW SOT23-3
Zener Diodes; BZX84C2V4LT1G; ON SEMICONDUCTOR; 3; 2.4 V; 50 µA; Single
Zener Diode, 225Mw, 2.4V, Sot-23; Zener Voltage Nom:2.4V; Power Dissipation:225Mw; Diode Case Style:Sot-23; No. Of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150°C; Product Range:Bzx84Cxxxlt1G Series; Qualification:Aec-Q101 Rohs Compliant: Yes |Onsemi BZX84C2V4LT1G.