Omron G7L-2A-P-PV-DC12
Power/Signal Relay, 2 Form A, DPST, Momentary, 13.2VDC (Coil), 2300mW (Coil), DC Input, Random, AC Output
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron G7L-2A-P-PV-DC12.
Farnell
Datasheet4 pagine9 anni fa
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.82%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Top Flange, Enclosed Power Relay, Square, 30 A, 6 Pins, Screw
Electromechanical Relay 12VDC 75Ohm 25A DPST-NO (68.5x33.5x47)mm Bracket General Purpose Relay
Power Relay/Omron Electronic Components |Omron Electronic Components G7L-2A-BUBJ-DC12
PanasonicAHES3291
Power-Relay, 2-Form-A, Single side stable, Long life type, PC board type, 12 volt DC, HE-S series
PanasonicAHES3191
Compact size 2 Form A and 2 Form A 1 Form B 35A power relay, HE-S series
Magnecraft92S7D22D-12D
Enclosed Power Relay, DIN-Rail & Surface Mounted, DPST-NO, 12V DC, 6 Pins, 2 Poles
Descrizioni
Descrizioni di Omron G7L-2A-P-PV-DC12 fornite dai suoi distributori.
Power Relay 12VDC 30A DPST-NO(52.5x35.5x41)mm THT
Custom Relay | Omron Electronic Components G7L-2A-P-PV DC12
Omron G7L-2A-P-PV-DC12 Relay High-Capacity 12V DC Coil
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 12V
RELAY, DPST-NO, 277VAC, 25A; Contact Configuration: DPST-NO; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 25A; Product Range: G7L Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 277VAC; Relay Terminals: Solder; Contact Voltage VDC: -; Contact Material: Silver Alloy; Coil Resistance: 63ohm; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Approvals & Standards: CSA, IEC, UL; Coil Current: 191.7mA; Coil Voltage VDC Nom: 12V; Contact Current Max: 30A; Contact Voltage AC Nom: 280V; External Depth: 52.5mm; External Height: 41mm; External Width: 35.5mm; Nom Operating Power: 2.3W; Relay Type: Power