Omron D3V-16-1C25
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 16A, 8VDC, 2.2mm, Quick Connect Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron D3V-16-1C25.
IHS
Datasheet12 pagine10 anni fa
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+43.72%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2007-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
HoneywellV7-7B17D8-201
Switch, Miniature, Basic, SPDT, Roller Lever, 0.81 Inches, QC 0.187 Inches
HoneywellV7-1B17D8
Switch Snap Action SPDT Plunger Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 1.47N Screw Mount
HoneywellV7-1B17D8-048
Switch Snap Action SPDT Lever Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 0.49N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC Screw Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 16A 8VDC 2.4mm PANEL MOUNT
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Long Hinge Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 0.69N Screw Mount
Descrizioni
Descrizioni di Omron D3V-16-1C25 fornite dai suoi distributori.
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V / Switch SPDT Chassis Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
MICROSWITCH, SPDT, 16A, PIN PLUNGER; Microswitch Type: Miniature; Microswitch Actuator: Pin Plunger; Contact Configuration: SPDT; Switch Terminals: Quick Connect, Solder; Contact Current Max: 16A; Contact Voltage DC Nom: -; Pr