Omron A22EL-M-24A-01
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron A22EL-M-24A-01.
IHS
Datasheet18 pagine17 anni fa
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-38.42%
Introduction Date2005-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Parti correlate
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 10A, 240VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 10A 240VAC 24VDC Screw Panel Mount
Descrizioni
Descrizioni di Omron A22EL-M-24A-01 fornite dai suoi distributori.
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 10A 440VAC 380VDC Screw Panel Mount
Emergency stop switch, 24 VAC/DC illuminated, 40 mm dia., push-lock/turn-reset, SPST-NC, IP65
Electromechanical Switch Emergency Stop Switch N.C. SPST 10A
Switches - 22mm Emergency Stop SPST-NC 24VAC ILLUM Push-lock turn-reset
Emergency Stop Sw, Spst-Nc, 110V, Screw; Contact Configuration:Spst-Nc; Switch Operation:Pushlock Turn Reset; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Ac Nom:110V; Contact Voltage Dc Nom:24V; Pushbutton Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation A22ELM24A01