Omron A22EL-M-12A-11
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron A22EL-M-12A-11.
IHS
Datasheet18 pagine17 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Electro Sonic
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-38.46%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date1999-11-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 10A, 240VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 10A 240VAC 24VDC Screw Panel Mount
Switch Emergency Stop N.C. DPST Mushroom Button 10A 240VAC 24VDC Screw Panel Mount
Descrizioni
Descrizioni di Omron A22EL-M-12A-11 fornite dai suoi distributori.
Switch Emergency Stop N.O./N.C. SPST/SPST Mushroom Button 10A 440VAC 380VDC Screw Panel Mount
Electromechanical Switch Emergency Stop Switch N.O./N.C. SPST 10A
Off-On,On-Off DPST-NO/NC -22.30(Dia) 300000Cycles 24V 110V 300000Cycles 10A(AC/DC) , 104.7mm
Switches - 16mm Emergency Stop SPST-NO+NC 12V ILLUM Push-lock turn-reset