NXP Semiconductors SC16C554DBIB64,151
UART 4-CH 16byte FIFO 2.5V/3.3V/5V 64-Pin LQFP Tray
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet58 pagine16 anni fa
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
41,006
Authorized Distributors
3
Case/Package
LFQFP
LFQFP
Number of Pins
64
Number of Channels
4
Data Rate
625 kbps
625 kbps
Memory Size
Min Supply Voltage
2.97 V
2.97 V
2.97 V
Max Supply Voltage
3.63 V
3.63 V
3.63 V
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2005-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-01-24
LTD Date2018-07-24
Parti correlate
NXP SemiconductorsSC16C654DBIB64,151
Yes Yes Yes 2.5V£¬3.3V£¬5V 64Byte 4 5Mbps Yes LQFP-64 UART ROHS
NXP SemiconductorsSC16C754BIBM,151
UART 4-CH 64byte FIFO 2.5V/3.3V/5V 64-Pin LQFP Tray
NXP SemiconductorsSC16C654BIB64,151
Active Surface Mount ROHS3Compliant SC16C654 UART IC 2.5V 3.3V 5V 5Mbps 64Byte
Descrizioni
Descrizioni di NXP Semiconductors SC16C554DBIB64,151 fornite dai suoi distributori.
Uart Interface, 4, 5 Mbps, 2.25 V, 2.75 V, Lqfp, 64 Rohs Compliant: Yes
Serial I/O Controller, 4 Channel(s), 0.625MBps, CMOS, PQFP64
5Mbps 4,QUART 2.25V,4.5V,2.97V 5.5V,2.75V,3.63V 16B 1.45mm
UART IC 4, QUART CHANNEL 16 BYTE
UART, QUAD, 5MBPS, LQFP-64; No. of Channels: 4 Channel; Data Rate: 5Mbps; Supply Voltage Min: 2.25V; Supply Voltage Max: 2.75V; Interface Case Style: LQFP; No. of Pins: 64Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); No. of Channels: 4Channels