NXP Semiconductors SC16C554BIB80,528
Uart 4-CH 16BYTE Fifo 2.5V/3.3V/5V 80-PIN LQFP T/r
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet58 pagine16 anni fa
Future Electronics
iiiC
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Case/Package
LFQFP
LFQFP
Number of Pins
80
Number of Channels
4
Data Rate
625 kbps
625 kbps
Memory Size
Min Supply Voltage
2.97 V
2.97 V
Max Supply Voltage
3.63 V
3.63 V
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2005-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NXP SemiconductorsSC16C754BIB80,551
UART 4-CH 64byte FIFO 2.5V/3.3V/5V 80-Pin LQFP Tray
NXP SemiconductorsSC16C754BIB80
NXP SC16C754BIB80 UART Interface, 4 Channel, 5 Mbps, 2.25 V, 5.5 V, LQFP, 80 Pins
NXP SemiconductorsSC16C754BIB80,528
UART 4-CH 64byte FIFO 2.5V/3.3V/5V 80-Pin LQFP T/R
Descrizioni
Descrizioni di NXP Semiconductors SC16C554BIB80,528 fornite dai suoi distributori.
Yes Yes 2.5V3.3V5V 16Byte 4 5Mbps Yes LQFP-80 UART ROHS
UART, 4 CH, 5MBPS, 5.5V, LQFP-80; No. of Channels: 4 Channel; Data Rate: 5Mbps; Supply Voltage Min: 4.5V; Supply Voltage Max: 5.5V; Interface Case Style: LQFP; No. of Pins: 80Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Te
Ic, Quad Uart, Fifo, 5Mbps, 5.5V, Lqfp80; Núm. De Canales:4; Rango De Datos:5Mbps; Tensión De Alimentación Mín.:2.25V; Tensión De Alimentación Máx.:2.75V; Núm. De Contactos:80; Temperatura De Trabajo Mín.:-40°C |Nxp SC16C554BIB80,528