Nichicon UWT1C220MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 16V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UWT1C220MCL1GB.
Future Electronics
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet2 pagine8 anni fa
Datasheet2 pagine18 anni fa
HQonline
Newark
Farnell
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.56%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
20,128
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
5.4102 mm
5.0038 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUQ 16V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HA1C220R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 16V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMVE160ADA220ME55G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, 2321
PanasonicEEVHA1C220R
PanasonicEEE-HA1C220WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 16V 22muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
United Chemi-ConBMVK160ADA220MF60G
Cap Aluminum 22uF 16V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 32mA 1000h 105°C Cardboard T/R
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UWT1C220MCL1GB fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF 16 V DC, WT SERIES 1000H 5 (DIA.) X 5.4MM
22uF 16V 30mA@120Hz 卤20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
WT Series 22 uF 16 V 105°C Ø5 x 5.4mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2121
Cap Aluminum Lytic 22uF 16V 20% (5 X 5.4mm) SMD 0.03A 1000h 105C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 22UF 16V; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 22UF 16V 20%, SMD; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:22µF; Voltage Rating:16V; ESR:-; Product Range:WT Series; Packaging:Cut Tape; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Diameter:5mm
Capacitor Alum Elec 22Uf 16V 20%, Smd; Capacitance:22Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Smd; Capacitor Terminals:Smd; Diameter:5Mm; Height:5.4Mm; No. Of Pins:2 Rohs Compliant: Yes |Nichicon UWT1C220MCL1GB