Nichicon UWF1V100MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWF 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UWF1V100MCL1GB.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-100%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,017
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
40 mA
47.5 mA
47.5 mA
Height - Seated (Max)
5.5118 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWF 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEFC1V100R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 10muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMVY350ADA100ME55G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 10UF 35V; 35V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:10µF;
United Chemi-ConEMVY250ADA100ME55G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, 2321
PanasonicEEE-FC1V100AR
Wurth Elektronik865090543004
WCAP-ASLU Aluminum Electrolytic Capacitors
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UWF1V100MCL1GB fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2121
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5.4mm) SMD 80mA 1000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35volts 10uF 105c
Capacitor Alum Elec 10Uf 35V 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):35V; Polarity:Polar; Product Range:Uwf Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Product Diameter:5Mm; Product Height:6.2Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UWF1V100MCL1GB