Nichicon UWF0J330MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWF 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UWF0J330MCL1GB.
Trend di 3 mesi:
-100%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,715
Authorized Distributors
0
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
40 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.4102 mm
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
Parti correlate
United Chemi-ConEMVY6R3ADA330ME55G
Cap Aluminum Lytic 33uF 6.3V 20% (5 X 5.2mm) SMD 95mA 1000h 105°C Cardboard T/R
PanasonicEEE-0JA330WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 33muF 卤20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEE-HA0J330WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEE-0JA330WAR
Cap Aluminum Lytic 33uF 6.3V 20% (5 X 5.4mm) SMD 30mA 1000h 105C T/R
Wurth Elektronik865090140003
Smd Aluminium Electrolytic Capacitor, Wcap-Aslu Series, 33 F, 6.3 V, Radial Can - Smd, 4 Mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UWF0J330MCL1GB fornite dai suoi distributori.
33uF 6.3V 40mA@120Hz 2.6惟 卤20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 6.3volts 33uF 105c 5X5.4