Nichicon UVZ1E332MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UVZ1E332MHD1TN.
IHS
Datasheet2 pagine16 anni fa
Farnell
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-13.35%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,386
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.4 A
1.4 A
1.4 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NichiconUVY1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKMG250ELL332ML25S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1400mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1EHG332B
Panasonic ECA1EHG332B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUHD1E332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-HD1E332B
EEU-HD Series 3300 uF 25 V ±20% LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconURZ1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 25V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UVZ1E332MHD1TN fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1400mA 1000h 105C Ammo
3300uF 25V 卤20% 1.4A@120Hz Plugin,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 3300UF, 25V, RADIAL; Capacitance:3300µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:25mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3300Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:3300Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UVZ1E332MHD1TN