Nichicon UVZ0J682MHD1TO
6800uF 6.3V 卤20% 1.35A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UVZ0J682MHD1TO.
IHS
Datasheet2 pagine16 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
3,595
Authorized Distributors
4
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.35 A
1.35 A
1.35 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKMG6R3ELL682MK25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1350mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-0JHG682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1350mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-0JM682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM682B
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Ammo Pack
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UVZ0J682MHD1TO fornite dai suoi distributori.
6.8mF 6.3V ¡À20% 5mm 2000h@ 105¡ãC 1.35A@ 120Hz,1.5525A@ 10 kHz 12.5mm*27mm
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
VZ ELEC RAD 6800UF 6.3V 5MM TA
Capacitor Alum Elec 6800Uf, 6.3V, 20%, Rad; Capacitance:6800Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:12.5Mm; Product Height:25Mm; Product Range:Uvz Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ0J682MHD1TO