Nichicon UVP1A221MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UVP1A221MPD.
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Newark
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.49%
Stock
19,752
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
215 mA
200 mA
200 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicECA-1AM221
M Series 10 V 220 uF LS=2mm 2 kHrs 85°C Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1AM221I
M Series 220 uF 10 V LS=2 mm 2 kHrs 85°C Radial Aluminum Electrolytic Cap
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPM1A221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG100ELL221ME11D
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 240mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 10V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UVP1A221MPD fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 215mA 2000h 85C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 220uF 8x11.5 20% 3.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 220Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Lead Spacing:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1A221MPD