Nichicon UVK1E472MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UVK1E472MHD1TN.
IHS
Datasheet0 pagine0 anni fa
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.84%
Stock
2,017
Authorized Distributors
4
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
2.2 A
2.2 A
2.2 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-HD1E472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-HD1E472B
KYOCERA AVXUVR1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-1EHG472
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConESMG250ELL472MLN3S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2420mA 2000h 85°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UVK1E472MHD1TN fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
4.7mF 25V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 85¡ãC 2.2A@ 120Hz,2.53A@ 10 kHz 16mm*25mm*27mm
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Capacitor Alum Elec, 4700Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:4700Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK1E472MHD1TN