Nichicon UUL1H470MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 50V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UUL1H470MNL1GS.
Future Electronics
Datasheet2 pagine3 anni fa
Datasheet2 pagine4 anni fa
Datasheet2 pagine16 anni fa
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.90%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
60,500
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
92 mA
92 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
10.3124 mm
Parti correlate
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVL500ADA470MHA0G
Cap Aluminum 47uF 50V 20% (8 X 10mm) SMD 92mA 5000h 105°C T/R
PanasonicEEE-HD1H470P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 50V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUUA1V470MNL1GS
47uF 35V 92mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TRV 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HDV470XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD-V 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UUL1H470MNL1GS fornite dai suoi distributori.
UL Series 50 V 47 uF ±20% Ø8 x 10 mm 105°C SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
47uF 50V 92mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (8 X 10mm) SMD 92mA 5000h 105C Automotive T/R
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD / 47 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS -SMD, 50VOLTS 47UF, LONG LIFE ASSURANCE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333