Nichicon USA1H2R2MDD1TE
2.2uF 50V 卤20% 19mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon USA1H2R2MDD1TE.
IHS
Datasheet1 pagina8 anni fa
Newark
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
5,300
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
19 mA
16 mA
16 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
Parti correlate
KYOCERA AVXUSR1H2R2MDD
2.2UF 50 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, SR SERIES 2000H 4 (DIA.) X 7MM
NichiconUST1H2R2MDD
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 19mA 1000h 105C Automotive Bulk
NichiconUSW1H2R2MDD
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
PanasonicECA-1HM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1HM2R2I
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 20mA 2000h 85°C Ammo Pack
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon USA1H2R2MDD1TE fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 19mA 2000h 85C Ammo
SA Series 2.2 uF 50 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 2.2Uf, 50V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:2.2Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:1.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1H2R2MDD1TE