Nichicon URS1C332MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 16V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon URS1C332MHD1TN.
Trend di 3 mesi:
+521%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,554
Authorized Distributors
3
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.46 A
1.46 A
1.46 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicECA-1CHG332
Cap Aluminum 3300uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1170mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1CM332
Cap Aluminum 3300uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1200mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1CHG332B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 16V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon URS1C332MHD1TN fornite dai suoi distributori.
3300uF 16V 卤20% 1.46A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL