Nichicon UPW0J682MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UPW0J682MHD1TN.
Newark
Datasheet5 pagine6 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
Datasheet5 pagine16 anni fa
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.15%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,510
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
22 mΩ
56 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
8000 hours
Ripple Current
2.176 A
2.17175 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKYB6R3ELL682ML20S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 2610mA 8000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXZ6R3ELL682MM20S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 8000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXZ6R3ELL682ML25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2560mA 8000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEUFM0J682
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 6.3V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UPW0J682MHD1TN fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 2560mA 8000h 105C Automotive Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 6800UF,
2.176A@120Hz 卤20% 7.5mm 6.3V 6800uF Plugin,D16xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 6800UF, 6.3V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PW Series; Capacitance:6800 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:6.3V; Diameter:18mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; ESR:0.056ohm
Aluminum Electrolytic Capacitor 6800Uf, 6.3V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:6800Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW0J682MHD1TN