Nichicon UPM1J391MHD6TN
UPM Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 390muF 63V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UPM1J391MHD6TN.
Newark
Datasheet7 pagine6 anni fa
Datasheet7 pagine16 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-56.47%
Stock
15,114
Authorized Distributors
6
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.17 A
1.1 A
1.1 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 390muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1H391B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUPJ1J391MHD6TN
390uF 63V 卤20% 1.17A@120Hz Plugin,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1H391
Cap Aluminum 390uF 50V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1480mA 5000h 105°C Bulk
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 390muF 80V
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UPM1J391MHD6TN fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 390uF 63V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1170mA 5000h 105C Ammo
PM Series 390 uF 63 V 105°C Ø16 x 20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
1.17A@120Hz 卤20% 7.5mm 63V 390uF Plugin,D16xL22mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 390Uf, 63V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:390Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM1J391MHD6TN