Nichicon UPJ2A331MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UPJ2A331MHD6.
Future Electronics
Datasheet12 pagine3 anni fa
Datasheet7 pagine16 anni fa
Datasheet7 pagine18 anni fa
Verical
Newark
Nichicon SCT
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-77.20%
Stock
23,330
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
70 mΩ
Ripple Current
1.08 A
1.42 A
1.42 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVXUPJ1K331MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 330muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPM2A331MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 330muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPJ1K331MHD6
United Chemi-ConEGXE800ELL331MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
United Chemi-ConEKZE800ELL331MK25S
Cap Aluminum Lytic 330uF 80V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1250mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE101ELL331ML25S
Bulk / Capacitor, Aluminum, 10 V, Cap.330 , Dia.16 , Leng.25 RoHS Compliant: Yes
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UPJ2A331MHD6 fornite dai suoi distributori.
330uF 100V 70m惟 卤20% 1.08A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1080mA 5000h 105C Bulk
PJ Series 330 uF 100V 105°C Ø18 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 330Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ2A331MHD6