Nichicon UPA1E332MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UPA1E332MHD1TN.
IHS
Datasheet2 pagine8 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,405
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.76 A
1.4 A
1.4 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicEEU-TP1E332SB
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 0.02 Ohm 2470mA 2000 hr 135°C Ammo Pack
PanasonicEEUFC1E332
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 3010mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1E332S
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2740mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPJ1E332MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEGPA250ELL332ML30S
KYOCERA AVXUPM1E332MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UPA1E332MHD1TN fornite dai suoi distributori.
3300uF 25V 19m惟 卤20% 2.346A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminium Radial Leaded 3300uF 20% 25V 105C 5000hrs 2760mA 7.5mm 16X27
3.3mF 25V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 2.346A@ 120Hz,2.76A@ 100kHz 27mm
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL