Nichicon UKT1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UKT1A330MDD.
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.62%
Stock
7,676
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
58 mA
54 mA
54 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
Parti correlate
NichiconUVZ1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AKA330B
Cap Aluminum 33uF 10V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 43mA 1000 hr 85C Ammo Pack
NichiconUSW1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USW 10V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
United Chemi-ConEKMG100ELL330ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
PanasonicEEAGA1A330
Panasonic EEAGA1A330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECE-A1AKS330
Panasonic ECEA1AKS330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UKT1A330MDD fornite dai suoi distributori.
33uF 10V 卤20% 58mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKT1A330MDD