Nichicon UHE1V222MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UHE1V222MHD6TN.
IHS
Datasheet5 pagine8 anni fa
Future Electronics
Farnell
Newark
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
49 mΩ
49 mΩ
49 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.512 A
2.512 A
2.512 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 8000h 105C Automotive Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXH 35V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEUFR1V222B
Panasonic EEUFR1V222B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1V222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 35V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UHE1V222MHD6TN fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 2200uF 35V 20%( 18 X 25mm) Radial 7.5mm 3140mA 10000h 105C Ammo
2200uF 35V 19m惟 卤20% 2.944A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
HE Series 2200 F 35 V 105°C Ø18 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2200UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance:2200µF; Voltage(DC):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarit
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:2200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UHE1V222MHD6TN