KYOCERA AVX UHE1H561MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 560muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX UHE1H561MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagine3 anni fa
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
Megastar
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-14.10%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Stock
85,401
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 mΩ
150 mΩ
150 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.4475 A
1.4475 A
1.4475 A
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
16.51 mm
16.51 mm
Introduction Date2005-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKY-500ELL561MM15S
Cap Aluminum Lytic 560uF 50V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 1930mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FR1J561S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 63V 560muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-FR1J561SB
United Chemi-ConEKYB630ELL561MK25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZN630ELL561MK25S
Cap Aluminum Lytic 560uF 63V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2460mA 10000h 105C Bulk
560uF 63V ±20% Plugin,D10xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX UHE1H561MHD6 fornite dai suoi distributori.
560uF 卤20% Plugin,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 560 uF 50V 105°C Ø18 x 15mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL / 560 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor 560Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1H561MHD6