Nichicon UHE1H220MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UHE1H220MDD1TD.
Farnell
Datasheet5 pagine8 anni fa
Datasheet5 pagine16 anni fa
Datasheet5 pagine18 anni fa
Newark
Future Electronics
element14
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.8 Ω
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
99 mA
39 mA
39 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Parti correlate
22uF 63V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
22uF 50V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-500ELL220ME11D
KY Series 22 uF 50 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKY-500ETD220ME11D
Bulk/Capacitor, Aluminum, 50 V, Cap.22 , Dia.5 , Leng.11 |Chemi-Con EKY-500ETD220ME11D
NichiconUPS1J220MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
YXF Series 22 uF 50 V ± 20 % Through Hole Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UHE1H220MDD1TD fornite dai suoi distributori.
22uF 50V 700m惟 卤20% 99mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 180mA 5000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
HE Series 22 uF 50 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 5; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance:22µF; Voltage(DC):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:5000 h
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 5; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 22µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 20; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UHE1H220MDD1TD