Nichicon UHE1E681MPD1TD
680uF 25V 46m惟 卤20% 1.05A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UHE1E681MPD1TD.
Newark
Datasheet5 pagine8 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
Farnell
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
13,763
Authorized Distributors
3
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
240 mΩ
19 mΩ
19 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.05 A
2.18 A
2.18 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 680muF 25V
United Chemi-ConEKYA250ELL681MJ16S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 680muF 25V
NichiconUPM1E681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFR1E681L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFM1E681
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UHE1E681MPD1TD fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20%( 10 X 20mm) Radial 5mm 1400mA 7000h 105C Ammo
680uF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 680µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 85°C; Polarity: Polar
Aluminum Electrolytic Capacitor, 680Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:680Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UHE1E681MPD1TD