Nichicon UHE1E470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UHE1E470MDD1TD.
IHS
Newark
Future Electronics
HQonline
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.3 Ω
300 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
147 mA
280 mA
280 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Parti correlate
United Chemi-ConEKY-250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 210mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-EB1E470S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPS1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-EB1E470SH
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UHE1E470MDD1TD fornite dai suoi distributori.
NICHICON UHE1E470MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 25V, 20%, RADIAL
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL / 47 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2.5mm 210mA 5000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
HE Series 47 F 25 V 105 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAP, 47µF, 25V, 20%; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: UHE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead Spacing: 2mm; Height: 11mm; Operating Temperature Min:
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Diameter:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1E470MDD1TD