Nichicon PCJ0G471MCL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount,...
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon PCJ0G471MCL1GS.
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Parti correlate
United Chemi-ConAPXE4R0ARA471MH70G
Cap Aluminum Polymer 470uF 4V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.014 Ohm 3950mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXE6R3ARA471MH80G
Cap Aluminum Polymer 470uF 6.3V 20% (8 X 7.7mm) SMD 0.013 Ohm 3950mA 2000h 105°C T/R
KYOCERA AVXPCK0G471MCO1GS
Cap Aluminum Polymer 470uF 4VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.009 Ohm 4500mA 2000h 105C Automotive T/R
Cap Aluminum Polymer 470uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) SMD 0.013 Ohm 3950mA 2000h 105C Automotive T/R
Cap Aluminum Polymer 470uF 6.3VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.022 Ohm 3100mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConAPXE2R5ARA471MF80G
Cap Aluminum Polymer 470uF 2.5V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.013 Ohm 3600mA 2000h 105°C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon PCJ0G471MCL1GS fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
4V 470uF Polymer 卤20% 14m惟 3.95A@100kHz SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAP ALUM POLY 470UF 20% 4V SMD
Low ESR, Higher Capacitance Chip Type, 470 μF, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 4V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):4V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.014Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCJ0G471MCL1GS