Nichicon LLS2A332MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon LLS2A332MELC.
Nichicon SCT
TME
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.16%
Parti alternative
Questo componente
Stock
1,219
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
83.9 mΩ
Ripple Current
4.07 A
4.89 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierSLPX332M080C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 80V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLLS1K332MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 80V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconLGU1K332MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS1KP332DA
Cap Aluminum 3300uF 80V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.085 Ohm 3210mA 3000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSLPX332M080E3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 80V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX332M100E7P3
SLPX Series 3300 uF 100 V ±20% Snap In 30 x 40mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon LLS2A332MELC fornite dai suoi distributori.
卤20% 4.6805A@50kHz 10mm 100V 3300uF Plugin,D35xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor,3.3Mf,100Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon LLS2A332MELC
85degC Standard Snap-in Terminal Type, 3300 μ F, 100 V, -40 to 85°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP TH