Nichicon LLS1H332MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 50V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon LLS1H332MELZ.
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Newark
Nichicon SCT
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-10.10%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
5,028
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 mΩ
100 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.41 A
2.7 A
2.7 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierSLPX332M050A3P3
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.141 Ohm 2410mA 3000h 85C
Cornell DubilierSLP332M063E3P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 3300UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 63V;30X30
NichiconLGU1J332MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLLS1J332MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 63V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECOS1HA332CA
Cap Aluminum 3300uF 50V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.07 Ohm 2000mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LX332M063J022
Cap Aluminum Lytic 3300uF 63V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.106 Ohm 3130mA 3000h 85C
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon LLS1H332MELZ fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 2410mA 3000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
卤20% 2.41A@120Hz 10mm 50V 3300uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 3300Uf, 50V, 20%, Snap In; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):50V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:4000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LLS1H332MELZ