Nichicon LGU1V392MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 3900muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon LGU1V392MELZ.
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Nichicon SCT
Trend di 3 mesi:
-4.07%
Parti alternative
Questo componente
Stock
899
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.9 mF
3.9 mF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
136 mΩ
Ripple Current
1.69 A
2 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
29.9974 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierSLPX392M035A1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 3900muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEGPA250ELL392MM25S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 0.024 Ohm 3200mA 3000h 125C Automotive Bulk
NichiconLLS1V392MELZ
Cap Aluminum Lytic 3900uF 35V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 2220mA 3000h 85C Bulk
Cornell DubilierSLP392M035A3P3
Cap Aluminum Lytic 3900uF 35V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.136 Ohm 2000mA 3000h 105C
PanasonicECO-S1VA392BA
Cap Aluminum 3900uF 35V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.111 Ohm 2000mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S1VA392AA
CAPACITOR 3900UF 35V ELECT TSHA
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon LGU1V392MELZ fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
卤20% 1.69A@120Hz 10mm 35V 3900uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
3.9mF 35V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.69A@ 120Hz,1.9435A@ 50 kHz ,D22xL30mm , 22mm*30mm*32mm
Capacitor,3.9Mf,35Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon LGU1V392MELZ
105degC Standard Snap-in Terminal Type, 3900 μ F, 35 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3900UF 20% 35V SNAP TH