NIC Components NRWP222M25V12.5X20F
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.14 Ohm 1090mA 2000h 105C Bulk
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
140 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.09 A
1.09 A
1.09 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NIC ComponentsNRSS222M25V12.5X25F
Capacitor Aluminum 2200uF 25VDC 20% 12.5 X 25mm RDL 5mm 0.14 Ohm 1300mA 2000 hr Bulk
NIC ComponentsNRSS222M16V12.5X20F
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.16 Ohm 1150mA 2000h 85C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 16V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVR1C222MHD
Capacitor Aluminum 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1300mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NRWP222M25V12.5X20F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount