NIC Components NRWA471M50V12.5X20F
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.35 Ohm 540mA 1000h 105C Bulk
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine5 anni fa
Future Electronics
NIC Components
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
409
Authorized Distributors
3
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
350 mΩ
120 mΩ
120 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
7000 hours
Ripple Current
540 mA
1.125 A
1.125 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
19.9898 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2003-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NIC ComponentsNRWA471M35V10X20F
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 0.42 Ohm 450mA 1000h 105C Bulk
United Chemi-ConKMG50VB471M10X20LL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMG500ELL471MJ20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 530mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMG250ELL471MJC5S
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NRWA471M50V12.5X20F fornite dai suoi distributori.
NRWA Series 470 uF 50 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; Radial