NIC Components NMC0603NPO220J50TRPF
NMC Series 0603 22 pF 50 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Ceramic Capacitor
NIC Components
Arrow Electronics
Trend di 3 mesi:
+11.39%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 pF
22 pF
22 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1 mm
970 µm
970 µm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2002-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVX06035A220JAT2A
0603 22 pF 50V ±5% Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 22pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C220JB8NNNC
50V 22pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C220JB81PNC
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 22pF 5% C0G 100V 0603 Paper T/R
25V 22pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NMC0603NPO220J50TRPF fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000022uF, Surface Mount, 603
0603 CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 22pF 5% 30ppm/Cel ppm/C