NIC Components NMC0603NPO101J50TRPF
Cap 100Pf 50Vdc C0G 5% Smd 0603 Rohs Compliant: Yes |Nic Components NMC0603NPO101J50TRPF
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine5 anni fa
NIC Components
Verical
Future Electronics
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-12.22%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
28,700
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1 mm
970 µm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
50V 100pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C101JB8NNNC
50V 100pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 100pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C101JC8NNNC
100V 100pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 100pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035A101JAT2A
0603 100 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NMC0603NPO101J50TRPF fornite dai suoi distributori.
NMC Series 0603 100 pF 50 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Ceramic Capacitor
Capacitor Ceramic 100pF 50VDC C0G 5% SMD 0603 Paper T/R
Capacitor 100pf 50 Volt C0G 5% Surface Mount 0603 Paper Tape and Reel
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 603
0603 CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 100pF 5% 30ppm/Cel ppm/C