NIC Components NACZ471M10V8X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,898
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
3333
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
270 mA
360 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
Parti correlate
NACZ Series 470 uF 6.3 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor Aluminum 470uF 25VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.57 Ohm 430mA 2000 hr T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20%( 12.5 X 13.5mm) SMD 360mA 5000h 105C T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 470muF 35V
UJ Series 470 uF 35 V 105°C Ø16 x 16.5mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACZ471M10V8X10.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 10.5mm) SMD 450mA 2000h 105C T/R