NIC Components NACZ470M50V6.3X8TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 47muF 50V
Future Electronics
NIC Components
Jameco
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
13,292
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
750 mΩ
680 mΩ
680 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
78 mA
62.4 mA
62.4 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
Parti correlate
United Chemi-ConEMVY500ADA470MF80G
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 170mA 1000h 105°C Cardboard T/R
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACX470M16V6.3X5.5TR13F
PanasonicEEEFK1H470XP
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D6.3xL7.7mm 47μF ±20% 50V 2000Hrs@105℃ 195mA 680mΩ
PanasonicEEEFT1H470AP
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D6.3xL5.8mm 47μF ±20% 50V 2000Hrs@105℃ 195mA 680mΩ
NIC ComponentsNAZT470M50V6.3X8NBF
NAZT Series 50 V 47 uF 6.3 x 8 mm ±20 % SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACK470M16V5X6.1TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACZ470M50V6.3X8TR13F fornite dai suoi distributori.
NACZ Series 47 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor Aluminum 47uF 50V 20% (6.3 X 8mm) SMD 195mA 1000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
Cap, 47Uf, 50V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):50V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Nacz Series; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ470M50V6.3X8TR13F