NIC Components NACZ152M6.3V10X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Obsolete
Richiedi un campioneScheda dati
Datasheet7 pagine5 anni fa
Future Electronics
NIC Components
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
7,635
Authorized Distributors
2
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 mΩ
60 mΩ
60 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
402 mA
714 mA
714 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
LTB Date2023-07-31
Parti correlate
PanasonicEEE-FK0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEE-FT0J152AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 6.3V 1500muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-0JA152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUUD0J152MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUD 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
1500uF 6.3V 465mA@10kHz 卤20% Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACZ152M6.3V10X10.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 4141
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10.5mm) SMD 670mA 2000h 105C T/R