NIC Components NACX330M25V6.3X5.5TR13F
NACX Series 33 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Production
Richiedi un campioneScheda dati
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Future Electronics
NIC Components
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,191
Authorized Distributors
3
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
7.04 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
69.75 mA
44 mA
Height - Seated (Max)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NIC ComponentsNACZ330M10V5X6.3TR13F
NACZ Series 33 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACZ330M50V6.3X8TR13F
NACZ Series 33 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33 uF, 35 V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACX330M25V6.3X5.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 0.6 Ohm 155mA 1000h 105C T/R
Capacitor Aluminum 33uF 25VDC 20% 6.3 X 5.5mm SMD 155mA 1000 hr T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 33muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount, 2626