NIC Components NACK101M6.3V5X6.1TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 6.3 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Obsolete
Richiedi un campioneScheda dati
IHS
Datasheet6 pagine3 anni fa
NIC Components
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
308
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Dielectric
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
Height - Seated (Max)
6.096 mm
6.096 mm
Max Operating Temperature
105 °C
105 °C
105 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
-55 °C
-55 °C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-11-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-07-31
Parti correlate
NACEW Series 100 uF 50 V 20 % SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierAVS107M35F24T
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 2.3 Ohm 140mA 2000h 85°C Automotive T/R
NIC ComponentsNACE101M16V8X6.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
NIC ComponentsNACE101M25V6.3X8TR13F
NACE Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACK101M6.3V5X6.1TR13F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2121
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (5 X 6.1mm) SMD 0.16A 2000h 105C T/R