NIC Components NACK101M25V 8X6.5TR13F
NACK Series 100 uF 25 V 20% SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
Richiedi un campioneScheda dati
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Future Electronics
NIC Components
Stock
4,000
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
260 mΩ
314.812 mΩ
314.812 mΩ
Ripple Current
225 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 35 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NIC ComponentsNAZK101M35V8X10.5LBF
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105C T/R
NACZ Series 35 V 100 uF 105 °C Ø 8 x 10.5 mm V-Chip Aluminum Electrolytic Cap
Cornell DubilierAVS107M35F24T
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 2.3 Ohm 140mA 2000h 85°C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACK101M25V 8X6.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (8 X 6.5mm) SMD 0.26 Ohm 600mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333