Nexperia 74LVC1G175GM,115
D Flip-Flop, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, True Output, CMOS, PDSO6
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nexperia 74LVC1G175GM,115.
JRH Electronics
Datasheet17 pagine2 anni fa
IHS
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.29%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-886
Number of Pins
6
Logic Function
D-Type, Flip-Flop
D-Type
D-Type
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
1
Propagation Delay
7.5 ns
5.7 ns
5.7 ns
Frequency
175 MHz
175 MHz
175 MHz
Clock Edge Trigger Type
Positive Edge
Positive Edge
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
100 nA
10 µA
10 µA
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2004-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Parti correlate
D Flip-Flop, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, Inverted Output, CMOS, PDSO6
Descrizioni
Descrizioni di Nexperia 74LVC1G175GM,115 fornite dai suoi distributori.
Tape & Reel (TR) 74LVC1G175 e3 74LVC flip flop 0.5mm 4ns @ 5V 50pF 200MHz 3.1ns